Чаклунство квітки рео - користь чи шкода, 12 фото

Якщо в кімнатних рослинах вас більше приваблюють не квітки, а зелень, сміливо вибирайте рео: цвіте ця культура, дійсно, скромно, зате листя у неї дуже красиве.


Правда, поняття «зелень» до них можна застосувати з деякою натяжкою.


Пофарбовані в два основних кольори (наприклад, зелений з лицьового боку і фіолетовий - з тильного) вони спрощені безліччю смужок інших, додаткових відтінків, що робить рослину по-особливому ошатною.

Опис особливостей

Квітка рео (латиною називається Rhoeo Hance) належить до вигляду «традесканция разноцветковая». Іноді пишуть «рео», часто його називають рео покривальчасте, тому що його і без того скромні, непомітні квітки примудрилися сховатися під листям-приквітниками, ніби під покривалом.

Така ботанічна особливість викликала у людей, які вивчали рослину, асоціацію з міфологічною ладьєю, що сплавлялася по Нілу, в якій лежало немовля. Його виявила і врятувала єгипетська царівна, а рослина отримала назву рео (до речі, Рео - ім "я лісової німфи) стали називати" долі Мойсея "або" Мойсей у кошику ".

У себе на батьківщині, в тропічному поясі, рослина не знає періодів спокою. Це однак не означає, що там рео - як сир в олії катається: в посушливу пору і йому доводиться боротися за життя, використовуючи попередньо накопичену в соковитому листі вологу.

У домашніх умовах ця дивовижна властивість рослини допомагає їй зберігати свіжість цілий рік. А листя, дійсно, унікальне: їх довжина становить від 25 до 30 см, ширина - 5 см, а товщина - 0,5 см. Завдяки цим параметрам навіть поодинока рослина, якщо вона ще й грамотно сформована, становить багатий, пишний букет.

Рео строкате (покривальчасте)

Рео - багаторічна культура, досить проста у догляді. У домашньому кольорівництві цей вид використовують частіше за інших. Листя щільні, блискучі, фіолетово-пурпурові з «ізнанки» і темно-зелені, з поздовжніми білими смужками - з «лицьового» боку.Квітки (вони, до речі, можуть з'являтися в будь-яку пору року) білі і досить ефектні, навіть не дивлячись на свої мініатюрні розміри. «Ствол» досить об'ємний, щоб, як і «крона», робити свій внесок у накопичення запасів рідини.

На панелі рео можна брати участь і такі незвичайні для листя кольори, як рожевий або пінк (сорт Stripe in Pink), бордовий (Compacta).

Рео жовте

Рео жовте не так часто використовується в кімнатному кольорівництві, можливо, тому, що жовті фарби створюють ілюзію в'ячого осіннього листя, а нам хочеться свіжих, весняних фарб.

Проте цей вид рео виглядає дуже оригінально.

Наприклад, сорт Vittata (як на фото) вражає поєднанням темного пурпуру та інтенсивного жовтого кольору.

У сорту spathacea Vittata красивий пісочний відтінок повністю витіснив фіолетові фарби.

Є також сорти з бежевим забарвленням.


Хоча рео - квітка некапризна, він дуже відгукнувся на хороший догляд. Якщо про нього дбати за всіма правилами, рео здатний стати справжньою окрасою домашньої квіткової колекції.

Світло і температура

Рео потрібна добра освітленість, проте прямі сонячні промені можуть виявитися для нього згубними. Найкращий вибір - вікна, що виходять на захід і схід.

Якщо ж розміщувати рослину рео на південному підвіконні, вашому зеленому вихованцю знадобиться легке притеніння. На північних вікнах, можливо, буде потрібно підсвічування, адже якщо квітці буде не вистачати світла, його стебли почнуть витягуватися.

Цю рослину не можна піддавати різким температурним перепадам. Треба намагатися підтримувати температуру повітря в районі 20 градусів влітку і не менше 15 - взимку.

Полив.

Кількість поливів регулюється залежно від сезону:


 • з весни до осені - інтенсивні,
 • взимку - помірні.

Цей же підхід добре застосувати щодо обприскувань - такі водні процедури надзвичайно приємні рослині, проте в холодну пору року їх слід проводити рідше, але не виключати повністю, оскільки через роботу батарей опалення в приміщенні буває досить низька вологість повітря.

Рео - вологолюбна культура, тому земля в горщику повинна завжди залишатися зволоженою.

А щоб коріння не страждало від надмірної вологи, потрібно заздалегідь забезпечити якісний дренаж.

Хороший варіант підвищення рівня вологості - встановлення горщиків на піддони, заповнені мокрим мхом або галькою.

Регулярно додаючи в піддон воду, вдасться підтримувати необхідний рослині рівень вологості. Вода повинна бути кімнатної температури, за складом - м'якої. Через півгодини-годину воду з піддону потрібно вилити.


Добрива і підживлення

Добрива та підживлення рео потребує, починаючи з першого місяця весни по серпень включно. Робити їх потрібно раз на два тижні. Восени число підживлень скорочують, взимку - припиняють їх повністю.

Справа в тому, що в стані відносного спокою рослина менше споживає корисних речовин і вони починають накопичуватися в ґрунті, що може надалі мати негативний вплив на квітку.

Добрива бажано використовувати комплексні мінеральні, а також органіку, строго відповідно до зазначених в інструкції обсягів.

Пересадка

Дорослим примірникам часта пересадка не потрібно, достатньо робити її раз на 3-4 роки. З «молоддю» цю процедуру здійснюють щовесни, зазвичай - методом перевалки. Попередньо верхній шар «старого» ґрунту, в якому не залишилося вже ніяких поживних речовин, видаляють.

Горщик щоразу беруть трохи більше, ніж попередній, а форму підбирають завжди однакову - з великим діаметром і незначною глибиною. Справа в тому, що коренева система рео активніше зростає в ширину, ніж у довжину. На дно обов'язково укладають дренаж. Більш детально про пересадку рео дивіться в цьому відео:


Розмноження

Сама природа придумала для рео дуже зручний спосіб розмноження - бічними відростками. У тропіках це дає рослині можливість легко і швидко збільшувати ареал свого проживання.

При цьому сортові ознаки материнського рео зберігаються повністю.

Це правило не порушується і в процесі домашнього розведення.

Однак квітникарі люблять експериментувати, а значить, можна спробувати збільшити «плантації» рео за допомогою посіву насіння.

Насінням

Якщо рослина отримала достатньо сонячного тепла і вологи, насіння визріває добре.

Перед посадкою їх замочують у воді з додаванням препарату, що стимулює зростання.

Через добу починають посадку.

Втиснути в ґрунт насіння не потрібно, достатньо присипати зверху 2-міліметровим шаром грунту.

За допомогою поліетиленового пакету споруджують якусь подобу теплички і терпляче чекають (час від часу зволожуючи ґрунт) від двох до шести тижнів появи сходів.

Весь цей час у приміщенні бажано підтримувати температуру на рівні 20-22 градусів. «Тепличку» прибирають після утворення двох справжніх листочків.

Хвороби

Якщо кімнатна рослина виглядає не зовсім здоровою, спробуйте розібратися в причинах і по можливості їх усунути:

 • дрібне листя - брак харчування і світла;
 • жовті плями - сонячний опік;
 • затримки в рості і втрата прикореневого листя - надлишок вологи;
 • бліді фарби, тонкі довгі стеблі - дефіцит світла;
 • засохлі, що стали коричневими кінчики листя - занадто висока сухість у приміщенні;
 • зморщене листя - холодна або перенасичена хлоркою вода для поливів;
 • втрата пружинистості - низькі температури в приміщенні.

Першу допомогу потерпілому потрібно надати, як не дивно, теж водою - влаштувати для хворого теплий душ.

Таким способом вдасться змити шкідників. Якщо листя вражене сильно, їх доведеться видалити.

РАДА: ефективна пересадка рео в інший горщик з новим грунтом, при цьому уражені хворобою корінці слід обрізати.

Користь і шкода квітки рео

В якості домашнього лекаря рео рідко хто розглядає, проте народна медицина рекомендує використовувати рослину:

 • при ревматизмі (у вигляді компресів);
 • ранках на шкірі (лист потрібно подрібнити, покласти на проблемне місце і забинтувати);
 • при захворюваннях кишечника (вживають всередину відвар, який готувався протягом 20 хвилин).

Кімнатна квітка рео має і ряд корисних містичних властивостей: наділення людини творчою енергією, цілеспрямованістю, нейтралізація агресії. Народні прикмети і забобони свідчать, що ця квітка оберігає своїх власників від чар, захищає від приворотів.

На
жаль, якщо за самим зеленим вихованцем людина доглядала погано і рослина захворіла, то вона починає випускати негативну енергію в атмосферу приміщення, а значить, мимоволі нашкодити людям.

Екзотика вдома: Як виростити Рео рослину

Рео - кімнатна екзотична квітка, що володіє пишними формами, має двоколірне листя серед яких ростуть ледь помітні білі квітки. Листя довге, витягнуте і по своїй текстурі нагадує вертикальні смужки.

Пофарбовані вони, як правило, в два кольори: з лицьового боку - зеленим, а з тильного - фіолетовим. При погляді на листя можна вловити перехід у світлі відтінки.

Традесканція Покривальчаста - так ще називають, рослина Рео, є багаторічною одноствольною рослиною сімейства Бромелієвих.

Листя рослини досить великі - 20-30 см в довжину, 5-6 в ширину і 0,5 в товщину. Такий обсяг дозволяє квітці накопичувати вологу в собі і оптимально переносити посушливі дні.

Рослина Рео відмінно підійде для початківця, адже вона зовсім невибагливо в догляді і спокійно витримає навіть неправильні процедури.
До достоїнств рослини можна віднести цілорічне цвітіння, простоту у догляді та ідеальним доповненням до будь-якого інтер'єру.

Обов'язково потрібно пересаджувати і розділяти квітку щорічно (у міру її розростання) для забезпечення найкращих умов для подальшого зростання.

Догляд за рослиною в домашніх умовах

Рео вельми невибагливий, але все ж існують правила для максимально грамотного догляду за ним. У домашніх умовах забезпечити догляд не складе труднощів.

Полив.

Рео - вологолюбна рослина. Це єдина рослина у своєму роді, яка не загине від надлишку вологи в собі. У зимову пору року краще скоротити обсяг води для поливу, але при цьому не дозволяти ґрунту пересихати.

Обов'язково слід контролювати, щоб потік води не потрапляв на міждузлі, інакше це призведе до гниття стеблів.

Зверніть увагу! Рослину слід регулярно обприскувати водою з пульверизатора, і протирати листя мокрою ганчіркою. Така процедура гарантує квітці потрібний мікроклімат.

Хоч Рео спокійно ставиться до вологи, краще не заливати квітку водою: слід лише поливати невеликою кількістю води, яка зволожить верхній шар ґрунту.

Пересадка і ґрунт

Для здорового проростання квітки потрібна щорічна пересадка з частковою заміною ґрунту. Якщо рослина сильно розрослася, потрібен поділ на кілька частин або пересадка в горщик, більший за розмірами.
Вибору суміші для ґрунту слід приділити особливу увагу.

Прекрасним ґрунтів для Рео послужить пісок, дернова земля і торфогрунт. До того ж такий грунт легко дістати: майже все можна знайти в навколишньому світі.

Пісок знайдеться на березі річки або моря, на найближчому будівництві, в магазині будматеріалів або в дитячій пісочниці. Дернова земля є повсюдно (краще взяти її з городу). Торфогрунт слід купувати в магазині.
Правильним шляхом буде додавання перегнійної землі в будь-який вибраний грунт. Ця процедура допоможе рослині розвиватися і розростатися. Ґрунт і землю слід змішувати 50 на 50.

Агроперліт славиться тим, що вміє накопичувати в собі вологу, а потім, віддавати її. Такий засіб відмінно підтримує коріння Рео в оптимальному стані.

Пошуку потрібного горщика для Рео слід приділити особливу увагу. Коренева система рослини ветвиста і розростається в протилежні сторони. Поглиблюватися ж коріння не поспішають. Горщик повинен бути потрібного розміру і догодити своєю формою і розміром квітки.

При посадці рослини подбайте про дренаж - штучне видалення води з поверхні землі. Для цього покладіть на дно горщика будівельний керамзит або осколки червоної цегли. Укладати слід рівномірним шаром.
Вибираючи місце, для розташування квітки Рео слід врахувати, що рослина любить світло, але не терпить попадання прямих сонячних променів.

Квітка не переносить протягів, тому розташовуйте її подалі від відкритих вікон. У зимову пору року слід переміщати його в південну частину будинку.

Підживлення

Для плідного зростання Рео слід удобрювати, починаючи з першого місяця весни і до кінця літа. Для підживлення відмінно підійдуть мінеральні добрива та органічні речовини, але слід чітко слідувати інструкції щодо їх застосування.

Важливо! Фахівці стверджують, що удобрювати рослину потрібно не рідше, ніж раз на два тижні. Восени потрібно скоротити це число до одного разу, а взимку припинити повністю будь-який прикорм.

Можливі проблеми при вирощуванні Рео

Як і будь-яка інша кімнатна рослина Рео вимагає спостереження і посадового догляду за собою. Але, навіть при дотриманні всіх правил, рослина може захворіти.

Якщо квітка виглядає нездоровою, слід розібратися в причині її хвороби і усунути її:

Поява жовтих плям на листях свідчить про сонячний опік

При затримці розвитку рослини і малій кількості прикореневого листя можливий надлишок вл
  Якщо рослина втратила своє колишнє забарвлення, стало блідим і тонким - це свідчить про дефіцит світла Листя
не виростають до потрібного розміру?

Це може свідчити про брак харчування і сонячних променів

При появі засохлих кінчиків листя слід висновок: в даному приміщенні занадто сухо для квіткаСморщеного
листя говорять про те, що вода для поливу перенасичена хлоркою або занадто холодна для цієї рослини.

Якщо хвороба встигла зачепити корінь, слід пересадити Рео в новий горщик і акуратно відрізати уражені ділянки кореневої системи.

Рео - відхід у домашніх умовах

Інші найменування рослини: човен Мойсея, Мойсей у кошику, долі Мойсея, колиска Ісуса

Очищення повітря: не очищає повітря

Токсичність: отруйний

Складність вирощування: легка

Перегляд (відділ): кольорові

Форма: трав'янисті рослини

Сімейство: Коммелінові (Commelinaceae)

Форма: трав'янисті рослини

Латинське найменування: (Rhoeo)

Категорія: трав'янисті чагарники

Батьківщина: Америка, Африка, Антильські острови

Барвисте і ефектне Рео

Рео - трав'яниста яскрава декоративна квітка в сімействі Коммелінові, яку одні джерела відносять в рід традесканція. Є ще думка - самостійний рід Рео (Rhoeo).

У цього тропічного екзота, який дивує красою чарівного різнобарвного листя, є найближчі місточі зебрина, традесканція.

Рідна місцевість виголошення рео Центр і Південь Американського континенту, а також Африка. Полюбила невибаглива квітка рео тропічні вологі лісові масиви, річкові береги, схили скелястих гір. Кімнатна квітка з зелено бордовим листям звикли часто бачити в більш північних місцевостях по сусідству з малотребувальними циперусом, сансев'єрією, оригінальною красунею драціною.

Рослина рео опис: трав'янистий багаторічник заввишки в межах сорока сантиметрів. М'ясистий вкорочений прямий стебель є основою для бічних відростків і великих мечевидних, щільних, горизонтально сидячих листя. Зверху листя смарагдове, присутня легка смугастість, а тильна їх частина фіолетово-червоного відтінку. Червоно-помаранчеві волосинки роблять листя дуже декоративним.

Цвіте рео не залежно від сезону дрібними біленькими квіточками, організованими в суцвіття-човники двома листям приквітника. Ця квітка має ім "я долі Мойсея. Дуже давно культивують в домашніх умовах рео за прекрасні різнокольорові листочки. Він буде відмінною окрасою будь-якого інтер'єру.

Рео назвою своїм зобов'язаний німфе лісів, яка врятувала дитину, яка пливла в човні по річці Ніл. Завдяки цьому з "явилися інші назви: Мойсей, човен Мойсея, колиска Ісуса.

Рео види

Найвідомішими є різновиди цієї екзотичної домашньої рослини.

Рео discolor Stripe in Pink

Поширений на всіх територіях земної кульки. Дуже барвиста і яскрава, невибаглива, але вимагає хорошого освітлення, карликова домашня квітка рео володіє оригінального забарвлення смугастим листям. Злегка посеребрена верхня сторона листка прикрашена рожеватими смужками, тильна частина листа має яскравий лілово-рожевий відтінок. Колиска Ісуса має білосніжні мініатюрні квіточки.

білосніжні мініатюрні квіточки.

Дефіцит світла негативно позначається на декоративних властивостях рео.

Рео discolor Vittata

Високодекоративний різновид некрупних розмірів з дивовижно барвистими смугастими листочками. Неповторне поєднання жовтих, зелених паралельних смужок з лицьового боку листочка і пурпурної нижньої поверхні роблять його невідпорним.

Рео discolor Compacta

Відрізняється шикарною кущею, завдяки яскравим листкам фіолетово-зелених відтінків.

Рео Hawaiian Dwarf

Гавайський гном володіє оригінальною строкатою листям світло-смарагдового відтінку. Її краї окантовані білосніжними смугами. Зворотний бік листя бузковий. Цілорічно квітучу рослину видає прекрасний аромат.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND