Випуски Windows 7 пояснені в простих термінах

З кінця 20-го століття ринок персональних комп'ютерів швидко зростає і розвивається. Раптове розмаїття клієнтів і їх все більш диференційовані вимоги створили потребу в спеціалізованих операційних системах. Наприкінці 1990-х років Microsoft розробила версії Windows, спеціально призначені для підприємств або домашніх користувачів ПК.

З випуском Windows 2000 Microsoft почала випускати свої операційні системи в декількох редакціях. З одного боку, це об'єднало раніше різноманітні продукти під одним капелюхом і спростило маркетинг. З іншого боку, різні групи користувачів були розміщені.Windows 7 поставляється в шести різних варіантах. У цій статті я коротко розглянув особливості кожного видання. Я також дав рекомендації щодо того, яку версію ви повинні отримати, залежно від групи користувачів, до якої ви належите.

Стартер

Це найголовніша редакція Windows 7. Оскільки Windows 7 Starter підтримує менше функцій, ніж будь-яка інша редакція, для нього потрібно менше системних ресурсів. Зазвичай він встановлений на нетбуках.

 • обмеження: три одночасні програми, тільки об'єднання в домашню групу, керівництво Центру резервування і відновлення тільки на локальний жорсткий диск або DVD
 • не ввімкнено: Аеро тема
 • незмінний: шпалери для стільниці і візуальний стиль
 • не підтримується:.NET Framework і 64-бітний

Якщо ваш комп'ютер має слабкий процесор (мінімум 1 ГГц) і не більше 1 ГБ оперативної пам'яті, вам слід використовувати Windows 7 Starter, щоб уникнути повільної роботи системи.

:

Home Basic

Це видання недоступне в країнах «першого світу». Він був розроблений для ринків, що розвиваються, і є проміжною ланкою між Starter і Home Premium. Через географічне обмеження активації його можна активувати тільки в тих країнах, де воно продається.

 • у комплекті: менеджер вікон стільниці, Windows Mobility Center
 • без обмежень: одночасні заявки
 • підтримується: 64-бітова, кілька моніторів, швидке перемикання користувачів, зміна шпалер робочого столу
 • обмеження: тільки приєднання до домашньої групи, часткова тема Aero

Ви повинні використовувати це видання як бюджетну альтернативу Home Premium, якщо воно продається у вашій країні.


Home Premium

Це стандартна версія Windows 7. Вона була спеціально розроблена для задоволення домашніх користувачів.

 • у комплекті: тема Windows Aero, Windows Media Center, преміум гри
 • без обмежень: створити і приєднатися до домашньої групи
 • підтримується: мультитач

Home Premium надає всі функції, необхідні на щоденній основі. Він накладає незначні обмеження на роботу в мережі і не має функцій резервного копіювання і безпеки, які, однак, можуть бути доповнені додатковим програмним забезпеченням.

Немає необхідності витрачати додаткові гроші на один з наступних випусків, якщо тільки у вас немає однієї з його додаткових функцій.

:

професійний

Професійна версія була розроблена для використання в робочому середовищі. Його додаткові функції порівняно з Home Premium зазвичай не потрібні в домашніх умовах. Професійний центр резервування та відновлення, наприклад, підтримує резервування в домашній або діловій мережі. Такі функції, як Location Aware Printing і Remote Desktop Host, розпізнають мобільність, залучену в сьогоднішнє (професійне) життя.

 • у комплекті: Центр резервування та відновлення, Шифрована файлова система, Домен Windows Server, Режим Windows XP
 • підтримується: друк з урахуванням розташування, вузол віддаленої стільниці, режим презентації

Вам слід інвестувати в Windows 7 Professional, якщо ви часто працюєте зі свого ноутбука в різних місцях, використовуєте комп'ютер для проведення презентацій, хочете отримати доступ до домашнього комп'ютера через віддалений робочий стіл, маєте кілька комп'ютерів або вам необхідно керувати мережею.

підприємство

Корпоративна версія недоступна для домашніх користувачів. Він продається виключно компаніям, які мають угоду Software Assurance (SA) для корпоративного ліцензування з Microsoft. Цей випуск має кілька переваг тільки для SA, в тому числі ліцензійні права для мережевого завантаження Windows або запуску до чотирьох додаткових копій Windows на віртуальних машинах. Підтримка Microsoft для цього продукту триватиме до 2020 року.


 • у комплекті: AppLocker, шифрування диска BitLocker, підсистема для програм на базі Unix, пакунок багатомовного інтерфейсу користувача
 • підтримується: розподілений кеш BranchCache, DirectAccess, завантаження з віртуального жорсткого диска

Додаткові функції Enterprise в порівнянні з Professional актуальні для комп'ютерів, що працюють в корпоративному середовищі. Вони можуть зменшити свободу дій кожного користувача, водночас полегшуючи роботу з будь-якої точки світу.

Наприклад, AppLocker - це інструмент, за допомогою якого адміністратор може вказати, яке програмне забезпечення дозволено запускати на комп'ютерах з централізованим управлінням. DirectAccess замінює необхідність входу в мережу вашої компанії через VPN. Повний огляд цих додаткових функцій Enterprise і Ultimate можна знайти в цій статті Microsoft: Унікальна технологія для корпоративних клієнтів.

:

кінцевий

Windows 7 Ultimate володіє всіма функціями редакції Enterprise і не має ніяких переваг або додаткових можливостей. Різниця в тому, що індивідуальні ліцензії доступні для домашніх користувачів. Можливе оновлення Windows Anytime Upgrade з Windows 7 Home Premium або Professional. Підтримка Microsoft для цього випуску закінчується в 2015 році.

PC World створив повну графічну діаграму, що порівнює всі випуски Windows 7.


Ви також можете ознайомитися з цією статтею від Mahendra: Як вибрати між 32-розрядною і 64-розрядною операційними системами Windows 7

Я сподіваюся, що тепер у вас є найкраще уявлення про те, для чого призначений кожен випуск Windows 7, і який з них підходить саме вам. У вас вже була можливість працювати з різними версіями Windows 7? Який у вас досвід з ними?

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND