Бурштинова кислота - це продукт, одержуваний в результаті переробки бурштину природного походження. Його видобувають на дні Балтійського моря, але в невеликих кількостях ця речовина є складовим компонентом багатьох рослинних і тварин організмів. Найбільші

Бурштинова кислота має цілу низку корисних властивостей, що дозволяють стимулювати зростання рослин і забезпечити харчування для кімнатних кольорів, завдяки чому знайшла широке застосування в домашньому рослинництві.


Особливості та властивості бурштинової кислоти

Бурштинова кислота - це природний компонент, що забезпечує здорову життєдіяльність рослин і організмів. Її унікальний склад дозволяє значно поліпшити процеси їх зростання і розвитку.


Використання цієї речовини в домашніх умовах пов'язане з низкою її цінних властивостей:

 • бурштинова кислота чудово стимулює зростання кімнатних кольорів. Її дія підвищує якість всмоктування поживних речовин з ґрунту, допомагає виживати в стресових умовах і агресивному середовищі;
 • володіє властивостями нормалізації якісного складу та взаємодії мікроорганізмів у мікрофлорі ґрунту, в якому ростуть орхідеї;
 • не має шкідливої дії для навколишнього середовища, спеціальна утилізація не потрібна;
 • підгодовувати рослини бурштиновою кислотою можна в різних цілях. Полив квітів бурштиновою кислотою активізує зростання коріння, прискорює формування зеленої частини втечі;
 • знаючи, як удобрювати квіти бурштиновою кислотою, можна значно допомогти відновленню порушеного процесу життєдіяльності рослин;
 • обробка насіння і черенків підвищує їх всхожість;
 • ефективна навіть у малих концентраціях;
 • кислота повністю нешкідлива для людей, тварин і рослинного світу; цілком поглинається мікрофлорою ґрунту.

Увага: Незважаючи на широкий спектр корисних властивостей, бурштинова кислота не замінює собою звичайних добрив.

Наявність корисних властивостей дозволяє широко застосовувати бурштинову кислоту яка може брати участь у:

 • регулювання та стимулювання зростання рослин;
 • підвищення синтезу хлорофілу в листі;
 • засвоєння підгодівель;
 • створення захисного шару, що запобігає шкідливим впливам зайвих накопичень азотистих речовин і токсинів;
 • поліпшення мікрофлори ґрунту;
 • підвищення життєстійкості рослин при впливі несприятливих факторів;
 • зниження ризику захворювань рослин.

Приготування різних концентратів бурштинової кислоти

Бурштинова кислота дозволяє значно поліпшити зростання рослин.

Зазвичай бурштинова кислота застосовується один раз за два або три тижні. Правильними пропорціями для приготування робочого розчину є 2 г речовини, розчинені в одному або двох літрах води. При цьому спочатку речовину розводять у невеликій кількості злегка теплої води, і лише після цього доводять до потрібного обсягу, розбавляючи водою, нагрітою до кімнатної температури.

Корисні властивості приготований розчин здатний зберігати протягом трьох днів. Після закінчення цього терміну відбувається його розкладання мікроорганізмами.

Крім основної інструкції щодо застосування існує ряд приватних правил, як розвести бурштинову кислоту і використовувати для різних цілей:


 • для обприскування орхідей готують 1% розчин, для цього в невелику кількість теплої води додають 1 г кислоти, ретельно перемішують, чекаючи, щоб порошок повністю розчинився. Після цього вливають холодної води до об'єму 1 л;
 • забезпечити швидку всхожість насіння можна, попередньо витримавши їх у розчині з розведеною кислотою протягом однієї доби; потім ретельно просушити і висадити в грунт. Пророщування насіння можна також виробляти прямо в розчині;
 • обробляти квіти краще всього 0,02% розчином. Отримати таку пропорцію можна, додавши в 0,8 л холодної води 0,2 л розчину концентрації 1%, який був приготовлений заздалегідь;
 • підживлення квітів бурштиновою кислотою здатне допомогти гинутій рослині. Зробити це можна, обробивши його більш насиченим розчином, приготованим у співвідношенні 0,25г речовини на літр теплої води. Обприскування та полив ґрунту в цьому випадку допоможе реанімувати квітку.

Увага: При використанні бурштинової кислоти не потрібно побоюватися передозування, тому що ця речовина є нетоксичною.

Методи використання

Існує кілька методів для використання цієї речовини в рослинництві та квітникарстві:

 • обприскування квітів розчином бурштинової кислоти навіть один раз на кілька тижнів помітно посилить їх зростання і розвиток. Для цього обприскування може бути здійснено перед початком цвітіння, обробка може бути проведена кілька разів. Як правило, з часом зростання рослин кількість обробок помітно збільшують, збільшуючи при цьому концентрацію розчину в 5-10 разів;
 • швидкому зростанню нового коріння сприятимуть замочування кореневої системи на 40 хв у розчині. Після цього протягом 30 хв корінці просушують і висаджують у ґрунт;
 • укорінення черенків пройде більш успішно, якщо попередньо зрізані черенки будуть замочені методом занурення не більш ніж на 2 см в розчині кислоти протягом доби.

Увага: Зберігання бурштинової кислоти в не розведеному вигляді має здійснюватися в темному і сухому місці, при температурі повітря не більше 25 градусів. Близькість продуктів харчування і ліків, а також доступність дітям і тваринам категорично не допускається.

Правила роботи з розчином бурштинової кислоти

Зберігати приготовлену бурштинову кислоту можна не більше 3-х діб.

Знаючи, як використовувати бурштинову кислоту для кольорів, можна помітно поліпшити їх зовнішній вигляд. У той же час необхідно дотримуватися низки необхідних заходів:

 • приготований робочий розчин найкраще використовувати негайно, зберігання не повинно перевищувати 2 або 3 дні;
 • не рекомендується занадто часте підживлення, особливо для орхідей;
 • під час приготування розчину та обробки рослин не можна пити або курити, не варто робити цього в присутності дітей;
 • слід вживати всіх запобіжних заходів, уникаючи потрапляння рідини в очі, тому що це небезпечно запаленням слизової оболонки. У цьому випадку потрібно ретельне промивання очей чистою водою.

Як впливає на рослину бурштинова кислота

Бурштинова кислота чинить сприятливу дію на рослини, покращуючи їх зростання, засвоюваність поживних речовин з ґрунту, підвищує опірність при впливі несприятливих факторів навколишнього середовища.

Її можна використовувати з метою профілактики при ризику виникнення різних, у т. ч. грибкових, захворювань. У цьому випадку захист здійснюється шляхом стимуляції клітинного росту, що сприяє протистоянню проникності бактерій. Кислота значно збільшує кількість хлорофілу, що міститься в зелені, що забезпечує пишне і буйне цвітіння.


Як впливає на ґрунт

Бурштинова кислота найбільшою мірою корисна для підвищення якості ґрунту, нормалізуючи його мікрофлору. Допомагає зберігати культури від вимирання на особливо бідних грунтах, знижуючи при цьому шкідливі азотисті накопичення, що містяться в них. Кислота руйнує токсичні речовини ґрунту, техногенні забруднення, скупчення шкідливих мікроорганізмів.

Бурштинова кислота для кімнатних рослин

Використання кислоти в домашньому квітникарстві зміцнює імунітет квітів, підвищує опірність бактеріям і захворюванням, відмінно впливає на збереження ними здоров'я, прискорює природні процеси вегетації і цвітіння.

Бурштинова кислота підсилює імунітет у кімнатних рослин і квітів.

Корисно проводити обробку при таких несприятливих факторах навколишнього середовища, як надмірна вологість і перегрів. Незважаючи на те, що бурштинова кислота не є добривом, вона помітно допомагає кімнатним рослинам.

Відгуки про бурштинову кислоту

Олена. Одного разу в квітковій лавці продавець порадив мені придбати бурштинову кислоту як особливо ефективний засіб. Купивши, я негайно вирішила вдома його перевірити. Для цього розвела в 5 л води 1 га порошку і обприскала отриманим розчином всі домашні рослини. Результат перевершив всі мої очікування!


Ознайомтеся з препаратом лепідоцид, а також почитайте відгуки про нього тут.

Вже через один тиждень я помітила наступне:

 • рослини з сімейства марантових випустили нові листочки;
 • добре відреагували бегонії, давши відразу ж чотири нових бічних втечі, їх цвітіння стало пишнішим, більш яскравим;
 • панданус теж дав нове листя не тільки на верхівці, але і під другим, і навіть третім поруч;
 • нові листочки і діток дали аглаонеми;
 • також нові втечі та листя з'явилися біля мандарину, фікусу, алоказії та ін рослин з моєї домашньої оранжереї.

Дійшла висновку, що кислоту можна застосовувати практично завжди. Винятки становлять лише кактуси і суккуленти - у них вона може вибрати зворотну реакцію.

Катерина. Цю кислоту зазвичай купую в аптеці. Готую розчин шляхом розведення однієї таблетки в 0,5 л води. Обприскування проводжу під час весняного періоду, по 2 рази на місяць. Зауважила, що це багато в чому полегшує для рослин переносимість весняної пересадки або перевалки. Швидше відбувається вкорінення черенків, їх адаптація і зростання.

Бурштинова кислота для кімнатних рослин, у тому числі орхідей: як правильно застосовувати

Для кімнатних рослин бурштинову кислоту застосовують дуже широко. Цим препаратом поливають і обприскують квіти, абсолютно не побоюючись нашкодити оточуючим, тому що вона є природною речовиною.


Користь бурштинової кислоти для кімнатних рослин

Бурштинова кислота є природною сполукою, яка виробляється рослинами для підтримки всіх життєвих процесів. Брак цієї речовини можна заповнити, поливаючи і обприскуючи кімнатні квіти бурштиновою кислотою, одержуваною хімічним способом. Цей чудовий препарат продається в будь-якій аптеці. У магазинах для садівників можна придбати бурштинову кислоту безпосередньо для рослин.

Бурштинова кислота продається в аптеках

Бурштинова кислота - не добриво, а біологічний компонент, що допомагає засвоювати необхідні корисні речовини.

Даний препарат приносить рослинам велику користь:

 • відновлює мікрофлору ґрунту, врівноважуючи діяльність мікроорганізмів;
 • стимулює зростання і розвиток рослин;
 • стимулює появу кольороносів з великими квітками;
 • прискорює адаптаційні процеси після перенесених хвороб, пересадки і транспортування рослин;
 • збільшує вироблення хлорофілу, в результаті чого листя більш яскраве і здорове;
 • підвищує стійкість до несприятливих факторів (перезволоження або пересихання ґрунту);
 • прискорює зростання корінців при черенкуванні;
 • підвищує всхожість насіння при замочуванні.

Яким кольорам корисна бурштинова кислота

Бурштинова кислота - абсолютно нешкідлива речовина, тому застосовувати її можна для всіх кімнатних рослин. Невелике передозування препарату не нашкодить: частина біологічної добавки засвоїться рослиною, а решта переробляється мікроорганізмами в ґрунті. Проте необхідно дотримуватися певних правил обробки рослин і дозувань.


Для вирощування орхідей цей препарат є дуже важливою біологічною добавкою. Завдяки їй оздоровлюється субстрат, стимулюється поява квітоносів, орхідея не хворіє. Для ослаблених і гинучих кольорів це найкращий засіб для відновлення, оскільки завдяки бурштиновій кислоті з'являються нові повітряні корінці. Обприскування проводять кожні 2 тижні під час зростання листя і появи кольороносів. Бутони обприскувати не треба. Щоб простимулювати появу кольороносів, проводять полив орхідеї один раз на 30 днів.

Всі, без винятку, кімнатні рослини добре реагують на бурштинову кислоту. Однак варто запам'ятати кілька правил:

 • Поливають і обприскують квіти кожні 2 тижні навесні і влітку. Взимку полив не проводять, а тільки обприскують один раз на 30 днів.
 • Якщо у рослини широке листя, можна замість обприскування протерти листову пластину серветкою, просякнутою розчином.
 • Кактуси і суккуленти обробляють бурштиновою кислотою раз на 3 роки. При частішій обробці спостерігається зворотний ефект.
 • Опушені рослини (фіалки, глоксинії та ін.) не обприскують, а поливають під корінь.

У мене стала чахнути улюблена герань, квітуча червоними суцвіттями. Вже через два тижні після поливу бурштиновою кислотою на оголених стволиках з'явилися зелені листочки.

Відео: користь бурштинової кислоти для рослин

Застосування бурштинової кислоти для кімнатних рослин

Для обробки кімнатних рослин бурштиновою кислотою необхідно приготувати розчин певної концентрації. При використанні таблеток, їх потрібно розтолочь. У 1 таблетці міститься 0,1 г бурштинової кислоти і домішки, нешкідливі для кольорів.

Приготування розчину

Для приготування 0,1% базового розчину в 1000 мг води розчиняють 1 г порошку або 10 таблеток бурштинової кислоти. Для отримання 0,01% розчину сієшують 100 мл базового розчину та 900 мл води тощо.

Порядок приготування розчину:

 1. У літрову банку наливають трохи теплої води.
 2. Додають порошок або розтлумачені таблетки.
 3. Перемішують до розчинення.
 4. Додають прохолодну воду до обсягу 1 літр.

Бурштинова кислота для кімнатних рослин: дозування та показання до застосування

Кімнатні рослини є практично в кожному будинку. У догляді за ними досвідчені квітникарі нерідко застосовують бурштинову кислоту. З матеріалу цієї статті ви дізнаєтеся, що це таке і як правильно користуватися цим засобом.

Що це таке?

Бурштинова кислота - популярне добриво, яким користуються досвідчені садівники і квітникарі. Це речовина кристалічного типу без специфічного запаху. Стимулюючий ріст рослин засіб є не що інше, як органічний розчинний препарат з широким спектром застосування, за смаком наближений до лимонної кислоти.

Речовина розчинна у воді, а також спирті. Крім бурштину, в природі воно зустрічається в тварин організмах. Ця кислота нетоксична, вона неотруйна. По-науковому її називають етан 1,2-дикарбоновою кислотою. Використовувати її можна без засобів захисту.

У чистому вигляді це порошок, речовина, що продається в аптеках, має домішки. У складі таблетки 500 мг міститься лише 100 мг самої кислоти. Решта 400 мг припадають на глюкозу, крохмаль, тальк, стеарат кальцію. Саме додаткові компоненти не дозволяють таблетці повністю розчинятися у воді.

Чистий препарат продається в спеціалізованих магазинах. Обсяг упаковки становить 4 г, що рівнозначно 4 пачкам таблеток по 10 шт. в упаковці. Кристали мають білуватий відтінок, їх розчинність підвищується при нагріванні рідини.

Показати використання

Бурштинову кислоту застосовують для кімнатних рослин не тільки як стимулятор зростання. Її застосування благотворно позначається на структурі ґрунту, під впливом агрохімікату змінюється її склад. Грунт ставиться пухким і м'яким, відновлюється мікрофлора. Після застосування відбувається насичення землі корисними речовинами, з неї виводяться токсини.

Крім того, агрохімікат благотворно позначається на стані рослин. Вони можуть краще засвоювати корисні речовини. Завдяки цьому вони більш активно вступають у фазу цвітіння та освіти насіння.

При використанні бурштинової кислоти збільшується стійкість рослин до різних стресових факторів (морозів, поворотних заморозків, посухи, засалювання ґрунту).

При використанні агрохімікату поліпшується корнеутворення, засіб застосовують і в якості добрива. Бурштинова кислота є імуномодулятором і підживленням для домашніх квітів. Її можна використовувати як регулятора мінерального харчування. Вона прискорює терміни дозрівання насіння, дозволяє рослинам швидше відновлюватися після пересадки.

Ця підживлення стимулює вироблення хлорофілу і фотосинтез. Нею можна підгодувати насіння до висадки.

Бурштинова кислота сприяє накопиченню фізіологічно активних речовин і вітамінів. Завдяки їй рослини стають стійкими до захворювань.

Цей засіб сприяє реанімації рослин. При його використанні збільшується вироблення хлорофілу, що сприяє наповненню квітів життєвою енергією. Покращується колір рослин, прискорюється вбирання біодобавок з ґрунту. Однак використовувати препарат необхідно правильно, оскільки при перевищенні дозування культурам може бути завдано шкоди.

Як розводити?

Правильне розведення препарату залежить від його форми. На концентрацію розчину впливає і мета використання. Найкраще для обробки рослин підходить бурштинова кислота у формі готового розчину або порошку. Розводити агрохімікат потрібно прямо перед обробкою. В іншому випадку він втратить корисні властивості.

Максимально допустимий термін зберігання розведеної бурштинової кислоти становить 3 доби.

Готовий концентрований розчин

Якщо для обробки беруть готовий концентрований розчин, його розводять з розрахунку 200 мл базового препарату на 800 мл води. Однак концентрація може змінюватися залежно від типу застосування корисного препарату. Наприклад, для поливу використовують більш концентрований розчин.

У середньому на 1 літр готової рідини необхідно змішати 200 мл базового розчину і 800 мл звичайної водопровідної води.

Дозування для обробки насіння при замочуванні інше. Розчин для замочення насіння або черенкування роблять слабоконцентрованим. У такому випадку насіння замочують на 24 години в розчині, приготованому з 40 мл готового засобу і 1000 мл води. Час впливу різний. Наприклад, для обробки кореневої системи або зміцнення необхідно замочувати корінці домашніх рослин не більш ніж на 1-2 год. В інших випадках потрібно більше часу.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND