Дизайн інтер'єру та архітектура

Дизайн інтер'єру, ремонт і оздоблення своїми руками.


Апельсиновий колір

Апельсиновий колір є одним з найбільш яскравих і соковитих відтінків помаранчевого. Він вносить в оформлення інтер'єру атмосферу веселого свята і спекотного сонячного літа, тому його популярність в оздобленні як житлових, так і офісних приміщень з кожним роком неухильно зростає.

Багато дизайнерів використовують його в ролі найбільш бадьорого і життєрадісного відтінку, здатного стати справжньою родзинкою і візитною карткою дизайну інтер'єру. І дійсно, за допомогою апельсинового відтінку можна зробити виключно потужні за силою енергетики інтер'єри.


Натяжна стеля яскравого апельсинового відтінку. У тон до нього підібрані штори

Апельсиновий колір може використовуватися як основний відтінок матеріалів для оздоблювальних робіт, так і в ролі забарвлення предметів меблів і текстилю в обстановці, а також декоративних елементів і аксесуарів. Мабуть, найбільш характерним можна назвати використання апельсинового відтінку в мексиканському стилі інтер'єру.

Атмосфера спекотної Мексики в інтер'єрі вітальні

Відтінки апельсинового кольору

Деякі дизайнери сперечаються про те, який же саме відтінок помаранчевого кольору можна з повною впевненістю назвати апельсиновим? На цей рахунок існує кілька думок, але мабуть, найвірнішим з них буде називати апельсиновим колір, ідентичний фарбуванню однойменного плоду широко поширеної цитрусової культури - апельсина.

Колір плоду апельсинового дерева

Існує певна таблиця порівняння відтінкових варіантів кольору, які можна з повною впевненістю назвати апельсиновим - це такі колірні варіанти, як:


 • мандариновий колір
 • класичний оранжевий колір
 • колір «палений апельсин» - найяскравіший і насичений із запропонованої палітри кольорів

Відтінки помаранчевого кольору, з яких три можна з повною впевненістю назвати апельсиновими.

Однак в іншій порівняльній таблиці кольорів відтінок «палений апельсин» носить назву «міжнародного помаранчевого», і позиціонується як найяскравіший і чистий варіант помаранчевого кольору. Тому дизайнери інтер'єру зійшлися на тому, що міжнародний помаранчевий колір - це і є апельсиновий відтінок.

Порівняльна таблиця відтінків кольорів оранжевого

Поєднання апельсинового з іншими кольорами та відтінками

Як і його найближчий побратим - помаранчевий, апельсиновий колір відноситься до теплих відтінків, утворених в результаті злиття двох чистих кольорів - червоного і жовтого кольору. Тому і найвдаліші колірні поєднання апельсинового в оформленні інтер'єру будуть ідентичні помаранчевому. Серед кольорів і відтінків, які найбільше підходять для створення гармонійних поєднань, можна назвати такі:

 • класичні кольори - білий і чорний;
 • молочний відтінок білого кольору;
 • сірий колір;
 • перло - сірий;
 • колір айворі;
 • бежевий колір;
 • кремовий (вершковий) колір;
 • коричневий колір у різних варіантах відтінків;
 • червоний колір;
 • рожевий колір;
 • жовтий колір;
 • блакитний колір;
 • синій колір;
 • бірюзовий колір;
 • м'ятний колір;
 • колір морської хвилі;
 • чистий зелений колір;
 • оливковий колір;
 • салатовий колір;
 • колір авокадо;
 • колір лайму

Цікаве поєднання кольорів в інтер'єрі кухні

Ці та багато інших відтінкових варіантів кольорів можна комбінувати з апельсиновим кольором. Однак не потрібно забувати, що як і багато інших яскравих відтінків помаранчевого, апельсиновий колір володіє власною досить потужною енергетикою, тому в поєднанні з ним повинні використовуватися більш спокійні кольори - партнери, які допоможуть врівноважити і трохи приглушити гарячу палкість апельсинового.

Оформлення інтер'єру з використанням апельсинового кольору


Апельсиновий колір в інтер'єрі

Соковита яскравість апельсинового кольору робить можливим його використання в оформленні інтер'єру приміщень різного функціонального призначення: вітальні та дитячої кімнати, ванній та санвузла, їдальні та кухні. Чудово виглядають кухонні гарнітури спекотного апельсинового відтінку в інтер'єрі кухні, оформленої в білому кольорі.

Кухонний гарнітур в апельсиновому кольорі

Правильно підібрані акценти і елементи декору апельсинового кольору допоможуть надати живі фарби похмурому і похмурому інтер'єру найменшої кімнати, візуально збільшуючи її простір, розсуваючи стіни і роблячи ширше вузьке приміщення.

Виразний інтер'єр досягається вдалими колірними поєднаннями

Апельсиновий колір можна з успіхом використовувати в наступних деталях оформлення інтер'єру:


 • Як основний колір для оздоблення стін і стель.

Стіни апельсинового кольору - яскраве рішення в дизайні інтер'єру вітальні

 • У ролі відтінку матеріалу для оббивки м'яких меблів.

Оббивка м'яких меблів і текстиль у спекотних апельсинових тонах

 • Колір корпусних меблів - кухонних гарнітур, меблів для дитячої кімнати або ванни.

Кухонні меблі апельсинового кольору

 • Для окремих текстильних елементів - покривал, килимків, штор, диванних подушок.

Штори соковитого апельсинового кольору створюють енергійну атмосферу в інтер'єрі

 • Окремі декоративні елементи.

Яскраві вази апельсинового відтінку з помаранчевими кольорами виступають як сильний колірний акцент


 • Колірні акценти і деталі інтер'єру.

Акценти яскравого помаранчевого відтінку

Таким чином, навіть найдрібніша декоративна деталь апельсинового кольору здатна оживити похмурий і нудний інтер'єр, надати йому нотку грайливості і сонячної радості.

Апельсинові нотки в оформленні кухні

Апельсиновий колір і його поєднання

lookcolor.ru «Помаранчевий» Апельсиновий колір і його поєднання

Апельсиновий колір є синонімом помаранчевому, але на відміну від загального уявлення про колір - це конкретний відтінок, який носить усіма нами відомий фрукт. І так само як апельсин, цей відтінок поширений. Він має високу естетичну цінність через свою лоснящуюся яскравість і ефект легкості яку приймає психіка під час його споглядання. Це молодіжний колір максималізму, спраги пригоди, легкості спілкування, самовираження. Він необхідний нам у боротьбі з розважливістю і прагматизмом, як крапелька життєлюбства і позитивного настрою. «Все завжди буде добре!» - говорить нам цей дивовижний відтінок і, хоча б, подумки у нас проковзує посмішка.
Крім позитиву, апельсиновий відтінок - енергійний. Його часто використовують в оформленні спортзалів, ігрових майданчиків, спортивному інвентарі та одязі.


Відтінки апельсинового кольору

Відтінки апельсинового, як виражені помаранчеві тони - яскраві і насичені. У них немає занадто світлих або темних «братів», вони лежать у жовто-помаранчевому спектрі. Ось так можна уявити апельсинову гаму на палітрі від Pantone для текстилю.

Апельсиновий колір поєднується

- зі світло-бежевим (11-0907 TCX) (2). До такого яскравого кольору, як апельсиновий необхідна більш скромна пара. Світло-бежевий відповідає цим запитам. Вони створюють легку, приємну і збалансовану пару, за чет часткового приглушення помаранчевого і надання лиску світло-бежевим відтінком.

- сірим кольором (19-5004 TCX) (3). Як і у випадку світло-бежевим, сірий гасить зайву яскравість апельсинового, але відтінки сірого темніше помаранчевого, надають ще й контраст, в такому випадку середньо темний сірий може бути рівноправним в парі з апельсиновим.

Доповніть таке поєднання пурпуровим, червоно-помаранчевим і бежевим кольорами.

Апельсиновий колір в одязі

Апельсиновий колір в одязі йде далеко не всім. Через свою яскравість, дозволити його зможуть тільки квітотипи з контрастною зовнішністю («зима»), або схожі за відтінком, такі як «осінь». Цей відтінок так само підійде людям з високим контрастом, але відмінного від «зими» підтипом.
Всі інші зможуть його застосувати в аксесуарах, бажано не близько розташованих до тіла. Наприклад, сумочках, поясах, рукавичках тощо. Так само можна використовувати більш приглушені відтінки апельсинового (аж до апельсиново-коричневого), але в рівень або холодніше свого відтінку шкіри.
Апельсиновий далекий від ділових тонів. Це «дурний» відтінок помаранчевого з усіх боків творчий і несерйозний. Він чудово підходить у символи протесту проти суворих моралі і норм, тим самим може викликати настороженість у серйозних людей.
Апельсиновий не найкращий супутник у коханні, оскільки надміру імпульсивний та ідеалістичний.

Апельсиновий колір в інтер'єрі

Апельсиновий колір в інтер'єрі досить підступний. Крім позитивного настрою, він може створити ілюзію підвищення температури, а сіли ви хочете відпочити, а навколо вас апельсинова обстановка, то це може скінчитися депресією. Тому цей відтінок з обережністю потрібно використовувати в спальнях і місцях постійного відпочинку. Зате там, де ви отримуєте заряд бадьорості на день - цей відтінок буде доречний. Це кухня і ванна кімната. Якщо ви любите проводити час у невимушеній компанії, то в апельсинових тонах можна зробити і вітальню, приклад якої ми розглянемо.

Апельсиновий - молодіжний відтінок, тому і обстановка буде не дорога, але стильна.
Апельсинові стіни варто розбавити шматками світло-бежевих шпалер. Вони можуть стати фоном для помаранчевих поличок. Замість шафи краще використовувати стелаж, який як і стать будуть бежевого кольору. Крім папок і необхідних речей такий стелаж можна прикрасити червоними і пурпуровими глиняними вазами і посудом-прикрасами зі скла. Сірий шкіряний диван буде найдорожчими меблями в апельсиновій кімнаті, але уявіть, наскільки це буде практично

! Ви можете додати затишку постеливши на пів килим з високим світлим ворсом
. На вікна вішаються апельсинові штори і прозора тюль. Плафон люстри або з білого матового скла, або ажурно прозорий.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОЄДНАННЯ ЗІ СХОЖИМИ ВІДТІНКАМИ (натиснути на колір)

Сонячне поєднання кольорів в інтер'єрі: ПОМАРАНЖЕВИЙ і правила його комбінування

Помаранчевий - колір, який містить в собі трохи червоного і трохи жовтого, а тому володіє властивостями і того і іншого. Тобто, може розглядатися як активний і енергійний, але разом з тим - як життєрадісний і спокійний.

Практика створення сучасних домашніх інтер'єрів відзначає чимало випадків застосування саме помаранчевих відтінків. Поговоримо про те, з чим пов'язана популярність оранжа.

Поєднання кольорів в інтер'єрі: помаранчевий мандарин чи сонячний пляж?

Переваг існує маса. Інша справа, асоціації. З переваг можна відзначити повну відсутність поганого настрою, почуття холоду. Помаранчевий тон збуджує і генерує активність. Особливо слід зазначити: порівняно з червоним, у цьому випадку немає зайвої агресивності. Тому психологи оцінюють «апельсин» кольором, що не викликає роздратування або почуття занепокоєння і невпевненості. Добробут і щастя, візуальне збільшення обсягу, тепло і світло панують у приміщенні, що має подібне колірне оформлення.

Суміщення з іншими кольорами

Особливість поєднання помаранчевого кольору в інтер'єрі з іншими фарбами - в його здатності видалення на другий план будь-яких інших забарвлень. Сила яскравості «апельсина» очевидна і з цієї причини будівництво інтер'єру слід виконувати з урахуванням даної особливості. Цей ефект добре використовувати в кімнатах, розташованих на північній і західній стороні будинку, компенсуючи нестачу сонця і тепла. Однак не рекомендується застосовувати помаранчевий колір фоном у приміщеннях малої площі через іншу особливість - візуального наближення предметів.

Оптимальна поєднаність

Оптимальним поєднанням є пара помаранчевий - білий. Фактично, в умовах, коли фоновим є білий колір, вибудовується максимальна асоціація зі світом сонця. Вітальня кімната, кухня, ванна - об'єкти, де можна успішно застосовувати таке поєднання. Коли відчувається брак брутальності та агресивності, відмінно допоможе поєднання оранж - чорний. Для інтер'єрів футуристичного стилю в самий раз. Але не завадить трохи розбавити червоним або білим, сірим або бежевим.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND