Як виростити орхідею з кореня

Класичним способом розмноження кольорів є відокремлення діток від материнських стеблів, які часом з'являються на рослині, або з череня, на якому присутній лист. Але існує і третій метод - вирощування орхідеї з кореня.


Як виростити орхідею з кореня


Коли застосовують метод

Спосіб вирощування з кореня застосовують навіть при скиданні рослиною всіх листя. Але в такому випадку коренева система обов'язково повинна бути здоровою.

Якщо квіти привезли з В'єтнаму, доведеться відмовитися від такого методу, адже рослини з цієї країни вибагливі і вимагають особливого догляду і поводження. Виростити таку орхідею з кореня не вийде. Квіти діленням куща на кілька частин з подальшою посадкою в прозорі горщики і ретельним доглядом.

Як готувати корінь до пересадки

Пересадка коренем є найкращою методикою для тих, чиї рослини в'яжуть, але залишають хороші кореневища. Не можна поспішати викидати подібні екземпляри, адже в них міститься достатня кількість матеріалу для посадки і розведення нових саджанців.

Виростити орхідею з кореня реально, тільки якщо в кореневій системі присутні кілька псевдобульб. В першу чергу орхідею витягують з горщика і дбайливо струшують весь ґрунт з кореня. Після цього гостро заточеним ножем акуратно розрізають корінець. На ділянках, що плануються для подальшого розмноження, повинна залишитися пара псевдобульбін.

За розміром саджанця обов'язково стежать. Якщо випадково обрізати більше, ніж слід було, розплодити рослину від такого маленького шматочка буде важко. Якщо таке сталося, не варто впадати у відчай. З невеликого залишку можливе вирощування повноцінної квітки, хоча в цьому випадку зростання буде протікати більш тривалий проміжок часу. Щоб уникнути хвороб, зараження коріння і запобігти виникненню шкідників, місця зрізів обов'язково обробляють корицею. Потім підготовлені корінці слід посадити у свіжий ґрунт.

Підбір ґрунту

Для майбутніх паростків ґрунт використовують такий же, як і для дорослих примірників. Відмінностей у ґрунті немає, але нема чого додавати в горщик до розсади звичайну землю: вона не зможе прорости. Виростити орхідею з кореня можна на спеціально призначеному ґрунті.


Склад ґрунту для посадки:

 • невеликі шматочки соснової кори,
 • кокосове волокно,
 • торф.

Використання такого наповнювача допомагає виростити здорову і красиву орхідею.

Посадка

Кожному кореню готують індивідуальний горщик. Далі саджанці засипають підготовленою землею. Через деякий час з'являються нові корені, і з'являється можливість насолодитися видом першого листя. Всі ці ознаки говорять про те, що вирощування ведеться вірно і всі умови дотримані.

Як тільки паросточки прижилися, можна не прикладати додаткових зусиль: через деякий час саджанці перетворяться на справжні квіти.

Подальший відхід

Виростити орхідею з кореня - нетрудомістке заняття, хоча вимагає надання квітці певного догляду.

Температурний режим

Прижився і вкорінений орхідей обов'язково забезпечують свіжим повітрям, при цьому намагаються дотримуватися правильного світлового режиму. Він приблизно триває 8 годин.

Рослині підходить температура не більше 24 ° С і не нижче 16 ° С.


Правильний полив

Заливати квітку не слід: він не любить великої кількості води, через енго коріння починають гнити. Просушування ґрунту також веде до несприятливих результатів. Краще забезпечувати орхідею вологою, наливаючи воду в піддон: так вона сама регулює споживання рідини.

Також в грунт вносять підгодівлі, які збагачують харчування листя і бутону корисними речовинами.

Вивід

При дотриманні всіх правил, від підбору ґрунту до поливу, в домашніх умовах реально виростити чудову рослину, яка буде радувати господаря здоровим видом і рясним цвітінням. Методика вирощування квітки з кореня під силу навіть початківцям займатися квітникарством.

Особливості розмноження орхідей за допомогою коріння в домашніх умовах і подальший догляд за рослиною

Розмноження орхідей корінням - найбільш продуктивний метод розмноження цих рослин. Це один з вегетативних методів.

У більшості випадків таким чином прийнято вирощувати такі сорти орхідей, як цимбідіуми, каттлея, а також пафіопедиліум.


Варто детальніше зупинитися на цьому питанні і розглянути всі плюси і мінуси способу.

Який різновид використовується при розмноженні в домашніх умовах?

В орхідеї є коріння, яке знаходиться під землею, а також повітряне коріння. Розмножувати рослину можна за допомогою цих двох кореневих систем.

Для цього квітка виймається з горщика. Після чого здійснюється поділ таким чином, щоб на кожному фрагменті кореневища залишилося по 2-3 бульби. Кожна частина садиться в окрему ємність. Потім залишається щодня поливати орхідею в помірній кількості, а також обприскувати її. Нова рослина може порадувати господаря вже в тому ж році.

Існують основні способи розмноження орхідей, які застосовуються залежно від виду та стану квітки:

 1. Вегетативне розмноження (сюди відноситься ділення кореневої системи в тому числі). При цьому використовуються частини вже дорослої рослини. Сюди входять відводки, череньки, псевдобульби, бічні втечі, дітки. До найпростіших способів відноситься ділення куща.
 2. Насіннєве і генеративне розмноження.
 3. Меристемне розмноження передбачає клонування квітки.
 4. Метод селекції.

Чи можна використовувати повітряний спосіб?

Орхідея розмножується повітряним корінням або повітряними відводами.


Не всі орхідеї можуть розмножуватися за допомогою повітряних відводів, а тільки їх симподіальні види (в тому числі орхідея дендробіум, з особливостями розмноження якої ви зможете ознайомитися тут). У таких відведень є псевдобульби (утовщення стебля). Всередині них є сплячі нирки. Щоб пробудити таку нирку, потрібно акуратно відігнути стебель з псевдобульбою. Після чого вона виймається, при цьому наявність листочка не обов'язкова, і вкладається на підготовлений зволожений шар сфагнума в горщиці. Щоб мох проріс, необхідні особливі умови.

 • По-перше, створюється тепличка для рослини, вона вкривається пластиковою склянкою.
 • По-друге, знадобиться додаткове освітлення.

Визначення відповідного часу

Розмножувати корінням краще в теплу пору року, наприклад, навесні, оскільки ці заходи вимагають підвищених температур і тривалої освітленості. Але якщо в приміщенні створені всі умови, можна зайнятися пересадкою і в зимовий час.

Як зробити самостійно?

Ще раз варто нагадати про те, що таким способом можна розмножувати рослину зміцнілу. Молода орхідея не витримає такого стресу і загине.

Вилучення рослини і вибір потрібної частини кореневища

 1. Квітка разом з корінням виймається з горщика.
 2. Коріння очищається від земляної грудки.
 3. Тепер добре заточеним ножем зрізається кореневище.
 4. На кожній передбачуваній для посадки ділянці має залишитися по 2-3 псевдобульби.

У разі зовсім дрібного поділу результат може вийти негативним, такі паростки просто не зможуть набрати силу і загинуть.

Обробка місця зрізу

Кожне місце, де був проведений зріз, найкраще обробити корицею, так можна вберегти орхідею від різних захворювань і шкідників. Інший спосіб обробки зрізів більш поширений. Це присипання їх деревним вугіллям.


Посадка нових фрагментів в іншу ємність

Ґрунт, в який будуть пересаджені частини квітки, нічим не відрізняється від тієї, де росла орхідея в минулому. Звичайно звичайна земля не підійде, необхідно буде придбати грунт в спеціалізованому магазині, бажано щоб він призначався для орхідей.

Щоб орхідея росла активно і не була схильна до хвороб, основу ґрунту під час пересадки повинна становити суміш з торфу, кокосового волокна і маленьких шматочків соснової кори. Кожен горщик заповнюється земляною сумішшю, в яку потім висаджуються відокремлені корінці.

Посадка старої квітки в попередній горщик

Основна частина рослини, на якій залишилися псевдобульби, садиться на своє колишнє місце. Але при цьому відхід для цієї частини орхідеї повинен бути особливим. Ось деякі поради щодо догляду за квіткою:

 • Частину кореня не слід саджати так само, як доросла рослина.
 • Коренева частина поміщається у вологу земляну ділянку.
 • При цьому рослину потрібно регулярно обприскувати.
 • Корінь може сильно ослабнути, для його реанімації береться звичайний пакет і мох сфагнум.
 • Він вкладається в пакет, і туди поміщається кореневище.
 • Після появи молодих паростків корінь можна посадити на колишнє місце.
 • Не варто забувати про полив.

Перший полив

Після того як пересадка була проведена, полив не потрібен. Термін відсутності поливу становить 10-14 днів, тобто до тих пір, поки не з'являться нові листочки і корінці. Замість цього частини орхідеї обприскуються і ставляться в затінене місце. При цьому вологість у приміщенні повинна бути трохи підвищеною. Як тільки квітникар помітить, що рослина адаптувалася, можна горщик переставляти на колишнє місце.

Подальші труднощі і проблеми

Труднощі і проблеми з поділом можуть виникнути через неправильні дії кольорівода. Тому варто розглянути найчастіші помилки при пересадці орхідей і способи їх усунення:

 1. Неправильно вибраний час посадки. Варто розмножувати квітку за допомогою коріння у весняний час.
 2. Неправильно вибраний спосіб розмноження. У цьому випадку потрібно орієнтуватися на квітку. Якщо рослина сильна, міцна і розрослася, то ділення корінням - це найкращий спосіб розмноження.
 3. У період активного цвітіння орхідей, розмноження не проводиться. Та ж сама заборона діє, якщо відбувається формування листочків на рослині.
 4. Якщо були помічені загнилі корені, то вони видаляються.
 5. Якщо не обробити місця зрізів деревним вугіллям, то рослина захворіє і незабаром загине.

Подальший відхід

Після пересадки частин орхідеї в окремі горщики необхідно подбати про правильний догляд.

 1. Ґрунт для пересадки, як вже було сказано вище, повинен бути придбаний у спеціалізованому магазині. У цьому випадку кольороводу не доведеться переживати про правильно підібраний грунт.
 2. У перший час підживлення для квітки не знадобиться. Крім того, вона навіть може бути протипоказана.
 3. Для ослаблих, які лише набирають сили корінців, відхід повинен бути найретельнішим. Світло на горщик з орхідеєю має падати розсіяно.
 4. У приміщенні має бути тепло, оптимальний температурний режим + 22 - 25 градусів.
 5. Після посадки в горщик, молода рослина протягом 30 днів тримається під плівкою.

Незважаючи на те, що існує кілька видів розмноження орхідей, вегетативний спосіб застосовується найчастіше. Його іменують ще й безстатевим розмноженням. Особливістю кореневого поділу є те, що квіти виходять генетично рівні материнській рослині. Якщо все правило догляду дотримуватися неухильно, то можна таким способом розмноження з часом отримати свій кімнатний сад, що складається з орхідей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Як виростити здорову орхідею зі шматочка кореня

Для яких рослин цей метод

Коли орхідея втрачає листя, а стебла в "яжуть, багато хто по незнанню позбувається квітки. Однак не варто поспішати. Якщо коріння у вашої улюблениці здорове, їх можна використовувати як посадкову базу для нової квітки. Звичайно, такий метод застосовується не до всіх видів орхідей, а тільки до тих, у яких є кілька псевдобульб.

Вегетативним способом розмножують цимбідіум, каттлею, пафіопедилум. Коренева система даних видів дозволяє розділити її так, що на кожній з частин залишається кілька псевдобульб: найкраще зрізати частину кореня так, щоб на ньому залишалося не менше трьох. Також важливо враховувати і вік рослини - вона не повинна бути молодою, бажано великого розміру і розрослася.

У спеціальній літературі може бути поділ і більш молодих рослин. Але в даному випадку квітці має бути не менше 5 років. Розмножувати можна і рослини, які розрослися і пустили «діток».

Відео «Як врятувати орхідею без точки зросту»

З цього відео ви дізнаєтеся, як врятувати орхідею без точки зросту.

Як отримати і підготувати корінь

Коріння орхідеї досить крихкі, тому звільняти їх з горщика потрібно дуже акуратно разом з ґрунтовною грудкою. Після кореневища потрібно несильно струсити так, щоб звільнити коріння від субстрату.

Для поділу кореневища потрібно використовувати гострий ніж або секатор, інструмент повинен бути продезінфікований.

На кожній зрізаній частині має залишатися кілька псевдобульб, інакше новий куст буде рости занадто довго. Зрізи необхідно відразу ж обробити подрібненим деревним вугіллям або корицею, щоб уникнути ураження рослини захворюванням або шкідниками. Після обробки частини кореневища готові до висадки.

Процес посадки

Оброблені частини висаджують в окремі невеликі ємності зі спеціальним субстратом. Звичайний грунт не підійде, потрібен комплексний збалансований субстрат для вирощування орхідних. У звичайній землі рослина не буде рости і розвиватися. Ґрунт для орхідей має відповідний екзотам рівень кислотності, збалансований за наявністю необхідних для зростання і розвитку мінералів і мікроелементів.

У ґрунті обов'язково повинні бути: подрібнена соснова кора, торф і кокосове волокно. Ґрунт приминати не слід, він повинен добре пропускати вологу і забезпечити проникнення повітря. Не забудьте також і про дренажний шар. Ємність для посадки потрібно вибирати прозору і з отворами для сливів.

Після посадки досвідчені квітникарі рекомендують обприскувати саджанець кілька разів, інакше він не дасть перші справжні міцні корінці та листочки. Після появи таких ніякі додаткові дії не знадобляться, важливо лише забезпечити правильний догляд і оптимальні умови для розвитку.

Подальші дії

Насамперед потрібно подбати про забезпечення необхідної тривалості світлового дня. Для орхідей це близько 10-12 годин щодня. Оптимальним варіантом є розсіяне освітлення, щоб на рослину потрапляла достатня кількість світла, але прямі сонячні промені не обпалили ніжний молодняк.

Температурні перепади і протяги повинні бути повністю виключені. Показники температури повинні підтримуватися в межах 22-24 ° C. Якщо в кімнаті прохолодно, то подбайте про імпровізований невеликий хлопчик. З зволоженням головне не перестаратися. Хоч квітка і з'явилася в тропіках, але до перезволоження вона вкрай чутлива. Рекомендується замінити поливи обприскуванням. Вода повинна бути чиста, відфільтрована, злегка тепла.

Посуха також несприятлива, тому краще орієнтуватися на стан ґрунту. Якщо верхній шар підсох, можна поливати. Якщо ви боїтеся перелити, поставте під горщиком піддон і наливайте в нього. У цьому випадку орхідея сама візьме необхідну кількість вологи. Щодо підживлень краще проконсультуватися у фахівців. Молоді рослини підгодовувати не можна, все необхідне вони беруть з субстрату. Але надалі підживлення обов'язково знадобиться.

Вирощування орхідеї з кореня займе чимало часу, але допоможе вам не тільки заощадити гроші, а й відчути себе досвідченим кольороводом.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND